Zamów nasze usługi

733 800 555

O nas - Firma Fenix Clean w Krakowie

Nasza firma zajmuje się praniem ekstrakcyjnym od 2012 roku. Dysponujemy ogromnym doświadczeniem, wypraliśmy ponad 25 000 kanap, foteli oraz innych mebli, a także około 200 000 m.kw. wykładziny! Wiemy, czego oczekują nasi kontrahenci i potrafimy wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Cieszymy się, że zyskujemy zaufanie nowych klientów.

Przywracamy dobry wygląd. Często udaje nam się przywrócić stan fabryczny tapicerki. Oferujemy skuteczne pranie tapicerki i wykładziny metodą ekstrakcyjną.

Pierzemy kanapy, sofy, wersalki, narożniki, fotel, krzesła, materace, dywany i wykładziny z gwarancją. Pranie odbywa się u klienta. 

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Przewagi firmy Fenix

Dlaczego warto zamówić usługę prania tapicerki meblowej lub wykładziny w firmie Fenix?

Oto co nas pozytywnie wyróżnia, na tle innych firm, oferujących podobne usługi:

1. Gwarancja zadowolenia klienta

Chcemy, by nasi klienci byli maksymalnie usatysfakcjonowani rezultatem prania i miłą obsługą. W razie reklamacji przyjedziemy w najbliższym możliwym terminie. Gwarantujemy zwrot do 100% opłaty, jeśli klient nie będzie zadowolony z efektu prania.

2. Szybkie terminy realizacji

Przyjedziemy następnego dnia albo w dogodnym dla klienta terminie w ciągu najbliższych 1-3 dni.

3. Dobre ceny

Dokładną wycenę robimy przy pierwszym kontakcie telefonicznym lub poprzez formularz kontaktowy. Ceny są zawsze z cennika i nie zależą od stanu zabrudzenia. Cennik

4. Sprzęt i środki tylko firmy Karcher

W naszej pracy stosujemy tylko środki i sprzęt renomowanej i znanej na świecie firmy Karcher. Najlepszy sprzęt pozwala osiągnąć najlepsze wyniki.

5. Łatwy i przyjemny kontakt z biurem

Nasi pracownicy dokładnie odpowiedzą na wszystkie zapytania klienta, gwarancja zadowolenia dotyczy również obsługi klienta. Zależy nam na dobrych relacjach i długofalowej, owocnej współpracy!

6. Profesjonalna ekipa z wieloletnim doświadczeniem

Wszyscy nasi pracownicy mają kilkuletnie doświadczenie w praniu ekstrakcyjnym. Pracują szybko, są skuteczni, uprzejmi i pomocni.

7. Trzymamy się zasady: Dotrzymujemy obietnic

 • Zawsze przyjeżdżamy na umówioną godzinę.
 • Pracownicy dbają o czystość w mieszkaniu.
 • Pracownik odpowiada na wszystkie pytania klienta. Uprzedza klienta o rezultatach prania. Jeśli klient ma uwagi do jakości obsługi lub rezultatów prania, to jego wątpliwości zostaną rozważone i zawsze otrzyma na nie odpowiedź.

8. Bezpłatny dojazd na terenie Krakowa

Dojeżdżamy do klienta poza Krakowem w promieniu 20 km. Dojazd taki kosztuje tylko 20 zł, niezależnie od ilości przejechanych kilometrów.

9. Szybki czas realizacji usługi – średnio ok. 1-2 godzin

Pierzemy tyle razy, ile trzeba – do rezultatu. Robimy to sprawnie, szybko i skutecznie.

10. Dogodne formy płatności

Można u nas płacić wygodnie: gotówką, kartą, przelewem. Wystawiamy faktury VAT.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Gwarancja zadowolenia klienta

Nasza firma bardzo ceni swoich klientów i każdego z nich traktuje indywidualnie. Chcemy zawsze dostarczać usługi najwyższej jakości i maksymalnie odpowiadać na Państwa potrzeby. Zależy nam również na podtrzymywaniu długofalowej, owocnej współpracy. Dlatego na każdą świadczoną usługę firma Fenix daje Gwarancję zadowolenia klienta, która składa się z trzech elementów: 

Gwarancja uprzejmej obsługi

Na każdym etapie współpracy gwarantujemy łatwy i przyjemny kontakt z naszą firmą. Rozpoczyna się on zwykle od nawiązania relacji z biurem, a następnie z naszą ekipą podczas wykonania zlecenia. Kończy się natomiast uprzejmą obsługą, po wykonaniu pracy przez naszych pracowników. Dokładamy wszelkich starań, by wszystko odbyło się zgodnie z naszymi standardami i by byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani. Jeśli jednak klient będzie niezadowolony z obsługi – zwrócimy do 100% opłaty. 

Gwarancja pozytywnego rezultatu prania

Gwarantujemy, że efekty prania będą zgodne z oczekiwaniami klienta. Jeśli jednak efekty prania, zdaniem klienta, nie są dostateczne – zwrócimy do 100% opłaty.

Gwarancja trwałego efektu prania

Gwarantujemy, że po wykonaniu usługi prania nie pojawią się żadne plamy albo zacieki, których wcześniej nie było. Gwarantujemy, że nie zniszczymy tapicerki podczas prania. W przeciągu 10 dni klient ma możliwość zgłoszenia reklamacji. Przyjedziemy do poprawki w najbliższym wolnym terminie albo zwrócimy do 100% opłaty.

Uprzejmie informujemy, że w niektórych wypadkach udzielamy ograniczonej gwarancji.

 • Przed rozpoczęciem właściwego prania, nasz pracownik informuje klienta, jakiego rezultatu można oczekiwać, mówi na przykład, że uporczywa plama nie zejdzie. Wtedy klient podejmuje decyzję, czy pranie ma być przeprowadzone do końca, czy też nie. Gwarancja nie dotyczy negatywnego rezultatu prania, o którym klient był uprzedzony.
 • Bardzo często można pomylić uszkodzoną tapicerkę z brudną. Nasz pracownik rozpoznaje uszkodzoną tapicerkę i informuje o tym fakcie klienta.
 • Nie dajemy gwarancji na całkowite usunięcie niektórych uporczywych plam (np. tłustych plam, plam z krwi, kleju, lakieru).
 • Nie dajemy gwarancji na usunięcie wszystkich zapachów, a zwłaszcza tych, których źródło znajduje się głęboko w gąbce.
 • Telefon do zgłaszania reklamacji oraz innych uwag to: 733 800 555.

Preparaty i środki używane przez firmę Fenix

Nasze przedsiębiorstwo chce świadczyć swoim klientom usługi najwyższej jakości. Ufamy preparatom i technologii renomowanej firmy Karcher. Przekonaliśmy się, że te właśnie środki są nie tylko profesjonalne i skuteczne, ale także bezpieczne i ekologiczne.

Podstawowym preparatem do prania tapicerki meblowej oraz wykładziny jest środek Karcher RM 760,który:

 • skutecznie działa nawet w niskich temperaturach,
 • jest bezpieczny dla materiałów,
 • ma przyjemny, świeży zapach.

Środek piorący RM 760 ułatwia usuwanie trudnych zanieczyszczeń z powierzchni wykładziny, dywanu, tapicerki meblowej i samochodowej. Dobrze radzi sobie z eliminowaniem tłustych plam i odświeża wygląd pranej powierzchni. Nie zawiera wybielaczy, jest łagodny dla tkanin.

Czy środki stosowane przez firmę Fenix są bezpieczne?

Środek Karcher RM 760 oraz wszystkie używane przez nas inne preparaty (np. odplamiacze) po zakończeniu prania są wypłukiwane czystą wodą. W tapicerce lub wykładzinie zostaje śladowa ilość zastosowanej chemii. Środek Karcher RM 760 ulega biodegradacji. Pozostawiamy Państwu czyste, bezpieczne i świeże powierzchnie.

Jakie środki używane są do impregnacji?

Do impregnacji tapicerki i wykładziny używamy środka Karcher RM 752. Impregnat tworzy warstwę ochronną, która wykazuje właściwości hydrofobowe. Zastosowanie impregnacji pozwala przedłużyć czas między następnymi zabiegami czyszczenia.

Jakie środki używane są do ochrony antyalergicznej?

Firma Fenix proponuje swoim klientom zabieg preparatem Allergoff, który pośrednio obniża ryzyko rozwoju uczulenia i zapobiega zaostrzeniu choroby alergicznej. Środek Allergoff tworzy warstwę ochronną, która hamuje rozwój roztoczy kurzu domowego. Producent preparatu podaje informację, że środek działa nawet przez pół roku i przez ten czas ilość roztoczy w tapicerce jest minimalna.

Opinie naszych klientów

Jedna z najwyżej ocenianych firm piorących tapicerkę w Krakowie

O nas - Fenix Clean - Pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie google reviews
5.0 | 105 pozytywnych opinii

Usuwanie plam i zapachów

Metoda ekstrakcyjna niezwykle skutecznie radzi sobie z wieloma plamami i zapachami. Działa znacznie lepiej niż jakakolwiek inna dostępna metoda czyszczenia tapicerki. Dzięki niej Twoje meble znowu wyglądają jak nowe!

Jak działamy?

Firma Fenix dysponuje ogromnym doświadczeniem. Używamy sprawdzonych odplamiaczy i potrafimy zlikwidować wiele źródeł zapachów. Nie udzielamy jednak gwarancji na usunięcie każdej plamy i każdego zapachu. Niektóre plamy na stałe związały się ze strukturą tkaniny, a przykry zapach pozostaje, ponieważ jego źródło znajduje się głęboko we wnętrzu (np. materaca). Bardzo często zdarza się również, że klient myli uszkodzoną tapicerkę z brudną. Nasz pracownik rozpoznaje uszkodzone fragmenty i informuje o tym. Nie mamy możliwości doprowadzenia uszkodzonej, np. odbarwionej tapicerki, do stanu pierwotnego. 

Usuwanie plam

Chociaż staramy się maksymalnie, żeby przywrócić tapicerce świeżość i czystość, są rzeczy nawet dla nas trudne do osiągnięcia. Nie wszystkie plamy da się od razu dobrze zdiagnozować i z góry powiedzieć, czy da się je usunąć, czy też nie. Należy najpierw podjąć próbę wywabienia plamy. Większość takich zanieczyszczeń znika bez śladu. Niestety jednak są również takie, które nie poddają się nawet specjalistycznym odplamiaczom. Wniknęły już na tyle głęboko w strukturę tapicerki, że ich usunięcie graniczy z cudem. Przed rozpoczęciem właściwego prania, pracownik ekipy poinformuje klienta, jakiego rezultatu można oczekiwać. Na tym etapie może powiedzieć na przykład, że uporczywa plama nie zejdzie. Wtedy klient podejmuje decyzję, czy pranie ma być przeprowadzone do końca, czy też nie.

Usuwanie zapachów

Całkowite wyeliminowanie przykrej woni zależy od źródła nieprzyjemnego zapachu. Jeśli woń unosi się z powierzchni tapicerki, to problem możemy pokonać łatwo, pranie ekstrakcyjne na pewno pomoże. Trudniej natomiast będzie w sytuacji, gdy zapach wydobywa się z wnętrza mebla lub materaca. W tym wypadku nasze działania mogą okazać się nieskuteczne. Niestety podczas oglądania jakiejś rzeczy nie da się z całą pewnością określić, czy dana woń w 100 % zniknie. Pranie ekstrakcyjne może usunąć zapach tylko w części (znacznie go osłabić).

O nas - Fenix Clean - Pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie pranie tapicerki 11b O nas - Fenix Clean - Pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie pranie tapicerki 11a
O nas - Fenix Clean - Pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie pranie tapicerki 12b O nas - Fenix Clean - Pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie pranie tapicerki 12a

Usuwanie śladów samodzielnego prania

Gdy tapicerka meblowa zostanie zabrudzona, klienci bardzo często samodzielnie próbują uporać się z jej wyczyszczeniem. Stosują wiele różnych nieprofesjonalnych metod, ale nie mają wiedzy jak postępować z danym rodzajem zabrudzenia. Niestety takie nieumiejętne działania pogarszają zwykle kondycję powierzchni. Zanieczyszczenie zostaje rozmazane i w kontakcie ze środkami czyszczącymi reaguje. Plama może się nawet utrwalić. Pranie ekstrakcyjne wielokrotnie pozwala uratować meble od zniszczenia – eliminuje ślady czyszczenia, które się nie powiodło. Niestety, podczas samodzielnego prania można bardzo łatwo trwale zniszczyć tapicerkę, ponieważ środek, którym się czyści powierzchnię, wnika w nią i trwale reaguje chemicznie z materiałem. Uszkodzeń takich już nie zlikwidujemy.

Zaufaj specjalistom z firmy Fenix!

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów i współpracujemy z nimi z sukcesem od 2012 roku. Nadaliśmy nowy wygląd ponad 25 000 kanapom, fotelom oraz innych meblom, wypraliśmy także około 110 000 m.kw. wykładziny. Cieszymy się, ilekroć możemy przyjść Państwu z pomocą. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej, materacy i wykładziny w Krakowie

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania