Zamów nasze usługi

733 800 555

Profesjonalne pranie materacy w Krakowie

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Gwarantujemy, że po naszym praniu materacy będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Usuniemy wszystkie zabrudzenia, kurz, roztocza i zarazki. Większość plam zniknie bez śladu. Wieloletnie doświadczenie w profesjonalnym praniu materacy pozwala nam udzielić specjalną Gwarancję zadowolenia klienta: zwrócimy do 100% kosztów, jeśli rezultat prania materacy będzie inny niż zapowiedziany.

Wolne terminy prawie zawsze mamy jutro. Ceny są bardzo konkurencyjne [cennik]

Pranie materaca metodą ekstrakcyjną pozwala uzyskać:

 • Dogłębnie wyczyszczoną powierzchnię tapicerki
 • Materac będzie odkażony
 • Roztocza kurzu zostaną wyeliminowane
 • Usunięte zostaną ślady po płynach fizjologicznych
 • Usunięta zostanie większość plam
 • Znikną ślady po zwierzętach
 • Możesz także dodatkowo zwiększyć ochronę tapicerki, zamawiając zabieg przeciwalergiczny preparatem Alergoff.

Co jest prane w materacu?

W materacu jest prana tapicerka pokrowca. Trzeba wiedzieć, że nie ma metody prania wnętrza materaca (gąbki lub bloku sprężynowego). Brud nie wnika do gąbki. Wszystkie zanieczyszczenia znajdują się w tapicerce pokrowca materaca.
Klienci często pytają: „Dlaczego trzeba prać pokrowiec, jeżeli mogę wyprać go w pralce?” Prawda jest taka, że 95% pokrowców się nie zdejmuje. Jeśli nawet mają suwak po jednej ze stron, to są to suwaki technologiczne. Nie warto próbować zdejmować pokrowca, jeśli nie ma pewności, że można go z powrotem założyć.
Jeśli pokrowiec rozdziela się na dwie części „góra-dół”, to oczywiście taki pokrowiec warto spróbować wyprać w pralce, ale często takie połówki są za duże dla pralki . Trzeba także zachować ostrożność przy praniu, wybrać odpowiedni program, w przeciwnym razie pokrowiec może się zdeformować.

Pracownicy naszej firmy wypiorą pokrowiec, który jest założony na materac, bez zdejmowania go. Materac powinien leżeć na łóżku, pranie ekstrakcyjne nie spowoduje przemoczenia łóżka. Jeśli będziemy prać materac z obu stron, pod dolną stronę podłożymy odpowiednie pojemniki, tak aby materac mógł swobodnie wyschnąć. 

Pranie materaca w Krakowie fenixclean 18

Usuwanie plam z materaca

Plamy z materaca w większości schodzą, ale mogą być także takie zanieczyszczenia, których nie będzie można usunąć. Jest to związane z właściwościami tapicerki pokrowca. Nie możemy na 100% określić, czy zejdzie plama z pokrowca materaca, czy nie, dopóki nie zaczniemy prania materaca. Podczas przyjęcia zamówienia zawsze wspominamy o tym, że nigdy nie gwarantujemy, że wszystkie plamy z materaca zejdą.

Wyprać tapicerkę materaca można z jednej strony albo z obu stron

Nie wszystkie materace wymagają prania z obu stron, ponieważ druga, dolna strona, często nie służy do spania i ma inny rodzaj tapicerki.
Jeśli natomiast materac jest obracalny, ma stronę zima/lato i jest używany z obu stron, to taki materac wymaga prania z obu stron.
W naszym cenniku uwzględniamy pranie materaca z jednej strony oraz z obu stron. 

Pranie materaca w Krakowie fenixclean 15

Jak przebiega pranie materaca?

Pierwszym etapem prania materace jest rozpryskiwanie środka Karcher na powierzchni tapicerki. Środek rozpuszcza brud.

Drugim etapem prania jest odplamianie. Zwracamy uwagę na każdą plamę i używamy odplamiaczy, żeby skutecznie usunąć zanieczyszczenie.

Kolejnym etapem jest kilkukrotne (do skutku) ekstrakcyjne pranie tapicerki pokrowca materaca środkiem Karcher.

Ostatnim etapem jest płukanie czystą wodą, żeby wypłukać środek czyszczący. 

Pranie materaca w Krakowie pranie tapicerki 12b Pranie materaca w Krakowie pranie tapicerki 12a
Pranie materaca w Krakowie fenixclean 17

Warto skorzystać z usług Firmy Fenix Clean

Firma Fenix Clean zajmuje się praniem ekstrakcyjnym od 2013 roku. Od początku naszej działalności obsłużyliśmy z sukcesem ponad 8000 klientów – prywatnych i korporacyjnych. Zależy nam na maksymalnej satysfakcji klienta. W związku z tym na każde zlecenie dajemy Gwarancję zadowolenia klienta. 

Atuty firmy Fenix Clean to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Krakowa,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja Firmy Fenix

Przed praniem nasz pracownik dokładnie obejrzy wszystkie powierzchnie wymagające prania. Następnie zostaną Państwo dokładnie poinformowani o przewidywanym rezultacie.

Co będzie, jeśli osiągnięty rezultat będzie się różnił od zapowiedzianego efektu?

Jesteśmy gotowi dać rabat lub zwrócić Państwu całkowitą opłatę. Dlatego właśnie mają Państwo naszą Gwarancję. Dołożymy wszelkich starań, żeby osiągnąć  dobre rezultaty prania.

Czego nie możemy gwarantować

Chociaż robimy wszystko, żeby przywrócić tapicerce świeżość i czystość, są rzeczy nieosiągalne. Niestety nie możemy dać gwarancji, że pozbędziemy się całkowicie wszystkich plam. Również nie możemy gwarantować, że całkowicie usuniemy nieprzyjemny zapach.

Nie da się z góry powiedzieć, jaką plamę da się je usunąć. Trzeba najpierw podjąć plamę próbę wywabienia. Większość plam schodzi bez śladu. Niestety nie wszystkie zareagują – nawet przy użyciu specjalistycznych odplamiaczy. Wynika to z głębokości ich wniknięcia w strukturę tkaniny. Te na powierzchni tapicerki nie są problemem. Z kolei plamy, które weszły głęboko w strukturę, są prawie niemożliwe do usunięcia bez uszkodzenia tapicerki. Oceniając po wyglądzie łatwo się pomylić. Zarówno uszkodzona, jak i odbarwiona tapicerka może przypominać plamę. Niestety podczas prania takich plam nie można usunąć.

Nieprzyjemny zapach. Tutaj również dużo zależy od jego źródła. Jeśli znajduje się ono na powierzchni tapicerki – żaden problem! Podczas prania bardzo łatwo się go pozbyć. Gorzej, jeśli zapach wydobywa się gdzieś głęboko z gąbki. W takiej sytuacji pranie tapicerki wykonywane przez nas nie jest w stanie go usunąć. Niestety podczas oględzin nie da się z całą pewnością określić, czy dany zapach może zostać usunięty. Z tego powodu na ten aspekt również nie dajemy gwarancji.

Mimo wszystko chcemy podkreślić, że metoda ekstrakcyjna jest niezwykle skuteczna w radzeniu sobie z najróżniejszymi zapachami. Działa znacznie lepiej niż jakakolwiek inna dostępna metoda czyszczenia tapicerki!

Cennik prania materacy w Krakowie

Minimalna kwota zamówienia 150zł. Dojazd na terenie Krakowa bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 19

Odplamianie tapicerki oraz usuwanie zapachów (podczas prania tapicerki) **

w cenie

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 16

Pranie materaca jednoosobowego z jednej strony

70 / 60* zł

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 16

Pranie materaca jednoosobowego z obu stron

140 / 120* zł

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 18

Pranie materaca dwuosobowego z jednej strony

140 / 120* zł

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 18

Pranie materaca dwuosobowego z obu stron

250 / 220* zł

Pranie materaca w Krakowie fenixclean pranie 17

Zabieg przeciwalergiczny preparatem Allergoff z jednej strony

od 50 / 45* zł

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach

Opinie naszych klientów

Jedna z najwyżej ocenianych firm piorących tapicerkę w Krakowie

Pranie materaca w Krakowie google reviews
5.0 | 105 pozytywnych opinii

Często zadawane pytania na temat prania materacy

Pranie materaca dwuosobowego z obu stron średnio trwa do godziny.

Średni czas schnięcia materaca 10 do 15 godzin. Jeśli materac był bardzo brudny i był kilkakrotnie płukany, to znaczy, że do tapicerki weszło więcej wody, co spowoduje wydłużenie czasu schnięcia.

Podczas prania prosimy klienta o przygotowanie kilku pojemników, które są mieszkaniu (garnki, miski lub plastikowe pojemniki). Po wypraniu jednej strony materaca odwracamy wypraną stroną do dołu, jednocześnie podkładamy pojemniki. W ten sposób tworzymy przestrzeń potrzebną dla przewiewu powietrza.

Nic specjalnego nie trzeba robić z materacem. Powinien pozostać na łóżku, jest to najwygodniejsze miejsce do prania. Z materaca należy zdjąć pościel i zwolnić miejsce dookoła łóżka, żeby pracownik mógł tam swobodnie się poruszać.

Podczas prania tapicerki materaca usuwamy naskórek, którym żywią się roztocze oraz usuwamy większość tych organizmów. Po wypraniu tapicerki materaca ilość roztoczy jest minimalna.

Zabieg przeciwalergiczny preparatem Allergoff utrwala efekt prania nawet do pół roku (dane producenta preparatu Allergoff).

Najlepiej raz do roku.

Żeby umówić się na pranie materaca zadzwoń pod nr 733 800 555 albo skontaktuj się z nami przez formularz.

Profesjonalne pranie materacy w Krakowie

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania