Zamów nasze usługi

733 800 555

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Krakowie

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Gwarantujemy, że po naszym praniu dywanów i wykładziny będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Usuniemy wszystkie zabrudzenia, kurz, roztocza i zarazki. Większość plam zniknie bez śladu. Wieloletnie doświadczenie w profesjonalnym praniu dywanów i wykładziny pozwala nam udzielić specjalną Gwarancję zadowolenia klienta: zwrócimy do 100% kosztów, jeśli rezultat prania dywanów i wykładziny będzie inny niż zapowiedziany.

Wolne terminy prawie zawsze mamy jutro. Ceny są bardzo konkurencyjne [cennik]

Pranie dywanów i wykładzin w mieszkaniu w Krakowie

Pranie ekstrakcyjne przynosi zdumiewające efekty. Wielu naszych klientów jest pozytywnie zaskoczonych tym, że ich dywan może się jeszcze tak dobrze prezentować!

Zamów u nas usługę prania dywanów, wtedy przyjedziemy z maszyną ekstrakcyjną Karcher. Dbamy zawsze o maksymalne zadowolenie Klienta, dlatego:

 • dywan lub wykładzina są prane w mieszkaniu, nie trzeba ich wywozić,
 • perfekcyjnie eliminujemy brud, którego nie usunie trzepanie i zwykłe odkurzanie,
 • w większości wypadków przywracamy atrakcyjny wygląd dywanu i wykładziny,
 • klient otrzymuje czysty i świeży dywan, z którego usunęliśmy alergeny, roztocze i bakterie.
Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean 20

Cennik prania wykładzin i dywanów w mieszkaniu

Minimalna kwota zamówienia 150zł. Dojazd na terenie Krakowa bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean pranie 20

Odplamianie dywanów i wykładziny oraz usuwanie zapachów **

w cenie

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean pranie 21

Pranie dywanu sztucznego płaskiego, za m²

17 / 15* zł

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean pranie 22

Pranie wykładziny w mieszkaniu, za m²

17 / 15* zł

Dużo dywanów nie można prać metodą ekstrakcyjną. Czy można prać na mokro Państwa dywan stwierdzimy dopiero po otrzymaniu zdjęcia lub u Państwa w mieszkaniu.

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach

Opinie naszych klientów

Jedna z najwyżej ocenianych firm piorących tapicerkę w Krakowie

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie google reviews
5.0 | 105 pozytywnych opinii

Jakich dywanów nie pierzemy?

Pewnych materiałów nie można prać metodą ekstrakcyjną, nie narażając ich na ryzyko zniszczenia. 

 • Nie pierzemy dywanów orientalnych, ponieważ barwniki tych dywanów nie są trwałe.
 • Nie pierzemy również grubych wełniany dywanów oraz dywanów z cienkim długim włosiem, ponieważ nasiąkają wodą i schną bardzo długo.
 • Nie pierzemy dywanów z wiskozy, ponieważ takie dywany nie można prać na mokro.

Wspomniane wyżej rodzaje dywanów najlepiej zawieźć do specjalistycznej pralni dywanów.

Wykładzina dywanowa każdego rodzaju nadaje się do prania metodą ekstrakcyjną.

Pranie ekstrakcyjne - jak to działa?

Najpierw rozpryskujemy środek czyszczący w płynie po powierzchni dywanu lub wykładziny. Po kilku minutach zaczynamy pranie ekstrakcyjne maszyną ekstrakcyjną Karcher. Każda część dywanu jest prana do rezultatu, nawet kilkukrotnie. Po wypraniu środkiem czyszczącym, powierzchnia zostaje wypłukana czystą wodą.
Zawsze dbamy o podłogę. Pod dywan podkładami folię, żeby wilgoć nie przeszła na drewnianą podłogę. Pod wykładziny niestety nie ma możliwości podłożyć folii, ponieważ prawie zawsze wykładzina jest przyklejona do podłogi.
Dywan po wypraniu pozostaje wilgotny i potrzebuje od 10 do15 godzin do całkowitego wyschnięcia.

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean 22

Gdzie pierzemy?

Pierzemy w Krakowie i okolicach (do 20 km poza granicami Krakowa). Dojazd na terenie Krakowa jest bezpłatny. Dojazd poza granicami Krakowa kosztuje 20-40 zł.

Pranie wykładziny i dywanów w Krakowie fenixclean 44

Warto skorzystać z usług Firmy Fenix Clean

Firma Fenix Clean zajmuje się praniem ekstrakcyjnym od 2013 roku. Od początku naszej działalności obsłużyliśmy z sukcesem ponad 8000 klientów – prywatnych i korporacyjnych. Zależy nam na maksymalnej satysfakcji klienta. W związku z tym na każde zlecenie dajemy Gwarancję zadowolenia klienta. 

Atuty firmy Fenix Clean to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Krakowa,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja Firmy Fenix

Przed praniem nasz pracownik dokładnie obejrzy wszystkie powierzchnie wymagające prania. Następnie zostaną Państwo dokładnie poinformowani o przewidywanym rezultacie.

Co będzie, jeśli osiągnięty rezultat będzie się różnił od zapowiedzianego efektu?

Jesteśmy gotowi dać rabat lub zwrócić Państwu całkowitą opłatę. Dlatego właśnie mają Państwo naszą Gwarancję. Dołożymy wszelkich starań, żeby osiągnąć  dobre rezultaty prania.

Czego nie możemy gwarantować

Chociaż robimy wszystko, żeby przywrócić tapicerce świeżość i czystość, są rzeczy nieosiągalne. Niestety nie możemy dać gwarancji, że pozbędziemy się całkowicie wszystkich plam. Również nie możemy gwarantować, że całkowicie usuniemy nieprzyjemny zapach.

Nie da się z góry powiedzieć, jaką plamę da się je usunąć. Trzeba najpierw podjąć plamę próbę wywabienia. Większość plam schodzi bez śladu. Niestety nie wszystkie zareagują – nawet przy użyciu specjalistycznych odplamiaczy. Wynika to z głębokości ich wniknięcia w strukturę tkaniny. Te na powierzchni tapicerki nie są problemem. Z kolei plamy, które weszły głęboko w strukturę, są prawie niemożliwe do usunięcia bez uszkodzenia tapicerki. Oceniając po wyglądzie łatwo się pomylić. Zarówno uszkodzona, jak i odbarwiona tapicerka może przypominać plamę. Niestety podczas prania takich plam nie można usunąć.

Nieprzyjemny zapach. Tutaj również dużo zależy od jego źródła. Jeśli znajduje się ono na powierzchni tapicerki – żaden problem! Podczas prania bardzo łatwo się go pozbyć. Gorzej, jeśli zapach wydobywa się gdzieś głęboko z gąbki. W takiej sytuacji pranie tapicerki wykonywane przez nas nie jest w stanie go usunąć. Niestety podczas oględzin nie da się z całą pewnością określić, czy dany zapach może zostać usunięty. Z tego powodu na ten aspekt również nie dajemy gwarancji.

Mimo wszystko chcemy podkreślić, że metoda ekstrakcyjna jest niezwykle skuteczna w radzeniu sobie z najróżniejszymi zapachami. Działa znacznie lepiej niż jakakolwiek inna dostępna metoda czyszczenia tapicerki!

Często zadawane pytanie o praniu dywanów i wykładzin

Drewnianą podłogę zabezpieczamy folią, podkładamy ją pod dywan. Po naszym praniu podłoga zawsze pozostaje sucha. Folia powinna zostać pod dywanem przynajmniej dobę.

W mieszkaniu pracownik może wyprać od 10 do 15 m.kw. dywanu podczas jednej godziny pracy.

Nie możemy gwarantować, że zejdą wszystkie plamy. Większość plam udaje się wywabić, ale są uporczywe plamy, na przykład po kawie, które już weszły do struktury nitek. Takie plamy nie udaje się wywabić nawet najmocniejszym odplamiaczem.

Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Najprościej można to zrobić poprzez formularz lub telefonicznie. Staramy się odpowiadać w ciągu 30 minut od wysłania do nas wiadomości.

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Krakowie

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania